Текст песни
Кин пыд ойö рамаö стукöтчö
Лентаöн нюжöтö йыись пос
Это, лымöн дзуртöмöн, сибöтчö
Пöрись, дзор да мыдзöм Дед Мороз
Спина вылас - зэв ыдзжыт котома
Челядьлö гöснеччез тырся-тыр
Му вылöт ветлöтас сiя омöн
И гажöтас челядёксö дыр
Кто, стуча в окошко, громко ходит
Строит на реке алмазный мост
Вот уже и к нам идёт-подходит
Старый и усталый Дед Мороз